لینک کوتاه برای دسترسی سریعتر
COPIED
https://ostadshoo.ir/?p=7546 COPIED

آموزش تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس

خواندن این مطلب

4 دقیقه

زمان میبرد!

تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس

تغییر آدرس صفحه ورود به مدیریت وردپرس، یکی از موضوعاتی است که مدیران سایت‌‌های وردپرسی همیشه به دنبال آن هستند تا با استفاده از این قابلیت، امنیت سایت خود را بالاتر ببرند. با استفاده از تغییر آدرس پیشخوان وردپرس و تغییر صفحه ورود به وردپرس باید کاری کنید تا افراد سودجو نتوانند آسیبی به سایت شما وارد کنند. با تغییر صفحه ورود به سایت، می‌توانید سایت خود را کمی شخصی‌تر کرده و از حال و هوای wp-login.php  و wp-admin خارج شوید. در این مقاله قصد داریم نحوه تغییر آدرس صفحه لاگین وردپرس را با افزونه و بدون آن به شما آموزش دهیم.

اگر شما هم به دنبال افزایش امنیت وردپرس هستید، تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس
تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس

چرا باید آدرس ورود به پیشخوان وردپرس را تغییر دهیم

زمان نصب و راه‌اندازی وردپرس، آدرس صفحه لاگین وردپرس به ۲ صورت زیر است:

www.site.com/wp-login.php

www.site.com/wp-admin

این آدرس را تمام هکرها و بدافزارهای مخرب می‌دانند. با داشتن این آدرس تنها دو مورد User Name و Password برای ورود به پیشخوان وردپرسی باقی می‌ماند. حال اگر نام کاربری شما در URL صفحه نویسنده نمایش داده شود، هکر فقط به رمز عبور برای ورود به پیشخوان مدیریت سایت نیاز دارد. طبق آمار Statista که از افراد مقیم آمریکا جمع‌آوری شده است بیش از ۵۰ درصد از این افراد رمزهای ساده و قابل حدس مثل تاریخ تولد، ۱۲۳۱۲۳، password استفاده کرده‌اند. هکرها در چنین مواقعی با استفاده از یک ربات حدس رمز عبور کار سختی در پیش ندارند.

این واقعیت قابل تعمیم برای بسیاری از کشورها از جمله ایران است و اگر شما هم عادتِ بدِ انتخاب رمز آسان را دارید اول از همه تغییر رمز عبور وردپرس را انجام دهید. بعد از آن همین امروز برای افزایش امنیت وردپرس آدرس ورود به پیشخوان وردپرس خود را تغییر دهید.

برای تغییر پوشه ادمین راه‌های زیادی دارد که شما می‌توانید از طریق تغییر فولدر و انجام تنظیمات در فای‌های کانفیگ این آدرس را تغییر دهید، ولی این روش به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌گردد و به طور کل دارای خطا و ایراداتی می‌باشد که قابل استفاده نمی‌باشد. بهترین راه برای این تغییر، استفاده از افزونه‌هایی است که شما را در تغییر فولدر یاری کند. افزونه‌هایی که در مخزن وردپرس برای این منظور وجود دارد بسیار زیاد می‌باشد که در ادامه یکی از افزونه‌های محبوب و کاربردی که تست هم شده است به شما معرفی خواهد شد.

تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس
تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس

 

تغییر پوشه وردپرس با HC Custom WP-Admin URL

در این آموزش قصد داریم با استفاده از پلاگین محبوب HC Custom WP-Admin URL پوشه ادمین پیش فرض وردپرس را تغییر دهیم. برای این منظور لازم هست ابتدا بعد از ورود به ادمین وردپرس از طریق گزینه افزونه‌ها و سپس افزودن، این پلاگین را در کادر جستجوی افزونه‌ها وارد کنید. بعد از پیدا کردن آن را نصب و فعال کنید. عملکرد این پلاگین بدین صورت می‌باشد که شما قادر هستید از طریق تنظیمات ادمین پوشه پیش فرض ادمین وردپرس را تغییر دهید.

بعد از نصب و فعال کردن افزونه HC Custom WP-Admin URL شما می‌توانید از منو تنظیمات گزینه پیوندهای یکتا را انتخاب کنید. در این صفحه تنظیماتی اضافه شده است که می‌توانید پوشه مدنظر جهت ادمین را تنظیم کنید. برای این منظور کافیست در کادر wp-admin slug یک نام انتخابی را وارد و سپس ذخیره کنید. در نظر داشته باشید که این آدرس را حتماً به خاطر بسپارید. چرا که در ادامه کار بعد از تغییر فایل و فولدر پیش فرض ورود به وردپرس دیگر wp-admin و wp-login.php نخواهد بود.

بعد از تغییر آدرس ورود به وردپرس گزینه ذخیره را در این قسمت انتخاب و از وردپرس خود خارج شوید. تبریک! یک قدم به امنیت سایت خود نزدیکتر شدید. از این پس فقط با استفاده از آدرسی که در قسمت فوق تنظیم کردید قادر خواهید بود به بخش مدیریت وردپرس وارد شوید.

در صورتی که آدرس وارد شده در این قسمت را فراموش کرده باشید، بایستی این افزونه را از دسترس خارج کنید و بدون از دسترس خارج نمودن آن به هیچ عنوان امکان ورود به آدرس پیش فرض وجود نخواهد داشت. برای این منظور کافی است از پوشه wp-content/plugins فولدر HC Custom WP-Admin URL را به نام دیگری تغییر دهید تا پلاگین غیر فعال گردد. بعد از غیر فعال شدن این پلاگین مجدد با آدرس wp-admin می‌توانید به بخش مدیریت وردپرس خود وارد شوید.

شاید این مقاله را دوست داشته باشید: حل مشکل صفحه سفید مرگ در وردپرس

بهترین افزونه های ثبت نام کاربران
1
بهترین افزونه های ثبت نام کاربران وردپرس
بهترین افزونه های ثبت نام کاربران کدام اند؟ یکی از اساسی‌ترین قسمت‌های هر وبسایت مربوط...
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس
2
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس چگونه انجام میشود؟ آیا می‌خواهید برای تغییرات پست...
خروج خودکار کاربران از وردپرس
1
خروج خودکار کاربران از وردپرس
خروج خودکار کاربران از وردپرس چگونه انجام میشود؟ بسیاری از ما عادت داریم بدون اینکه...
نقل قول های تصادفی در وردپرس
1
نمایش نقل قول های تصادفی در وردپرس
 نقل قول های تصادفی در وردپرس چگونه نمایش داده میشوند؟ نقل قول‌ها از طرف افراد...
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس
0
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس با PDF.js Viewer
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس با چه افزونه ای انجام میشود؟ آیا...
فوتر وردپرس
0
فوتر وردپرس و گزینه‌ هایی که باید به آن اضافه شوند
به فوتر وردپرس  چه امکاناتی باید افزوده شود؟ آیا نمی دانید چه چیزی را در...
1 2 3 29

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط