لینک کوتاه برای دسترسی سریعتر
COPIED
https://ostadshoo.ir/?p=8858 COPIED

آموزش رفع مشکل صفحه خالی در ویرایشگر وردپرس

خواندن این مطلب

4 دقیقه

زمان میبرد!

مشکل صفحه خالی در ویرایشگر وردپرس

در این مقاله از استادشو همراه ما باشید تا راه های رفع مشکل صفحه خالی در ویرایشگر وردپرس را به شما آموزش دهیم. آیا وقتی می‌خواهید از ویرایشگر سایت در وردپرس استفاده کنید صفحه خالی می‌بینید؟ ویرایشگر سایت وردپرس به شما این امکان را می‌دهد که تم وبسایت خود را سفارشی کنید، از جمله سربرگ، پاورقی و قالب‌های صفحه. با این حال، برخی از کاربران هنگام تلاش برای باز کردن ویرایشگر سایت فقط یک صفحه خالی می‌بینند. در این مقاله نحوه رفع مشکل صفحه خالی در ویرایشگر وردپرس را به شما نشان خواهیم داد. پس اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید، حتما آموزش امروز را ببینید.

صفحه خالی در ویرایشگر وردپرس چیست

یک رابط ویرایشی است که با تم های بلوک کار میکند و شما کنترل بیشتری بر روی طراحی وب سایت داشته باشید و این به شما کمک میکند که به سایت خود استایل، فوتر، هدر و سایدبار اضافه کنید.شما با انتخاب نمایش > ویرایشگر قالب مدیریت خود را سفارشی سازی کنید و از نوار کناری به آن دسترسی داشته باشید.

با این حال وقتی کاربران سعی میکنند به ویرایشگر وردپرس دسترسی پیدا کنند، یک صفحه خالی مشاهده می کنند که این مشکل ناشی از تنظیمات نادرست وردپرس است. در حالی که بعضی از کاربران بخشی از ویرایشگر سایت را مشاهده میکنند اما پیش نمایش سایت خالی است.

معمولا این مورد زمانی رخ میدهد که Rest API را در وردپرس غیر فعال کرده باشد. ما در ادامه به شما خواهیم گفت چگونه این مشکل را برطرف خواهیم کرد.

مشکل صفحه خالی در ویرایشگر وردپرس
مشکل صفحه خالی در ویرایشگر وردپرس

رفع مشکل ویرایشگر سایت خالی در تنظیمات وردپرس

اگر هنگام استفاده از ویرایشگر سایت یک صفحه کاملاً خالی می‌بینید، پس با تنظیمات URL در وبسایت وردپرس خود مشکل دارید. ابتدا باید به تنظیمات » عمومی در داشبورد خود بروید. اکنون، باید تنظیمات «آدرس وردپرس (URL)» و «آدرس سایت (URL)» را پیدا کنید.

آدرس سایت

باید مطمئن شوید که آدرس سایت با آدرس وردپرس مطابقت دارد. به طور خاص، باید مطمئن شوید که اگر آدرس وردپرس دارای URL www یا غیر www است، آدرس سایت دقیقاً با آن مطابقت داشته باشد. چنانچه نداشت این دو را شبیه هم کنید. هنگامی که دو تنظیمات یکسان هستند، باید به پایین صفحه تنظیمات عمومی بروید و روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید. اکنون می توانید ویرایشگر سایت را دوباره باز کنید و بررسی کنید.

مشکل صفحه خالی در ویرایشگر وردپرس
مشکل صفحه خالی در ویرایشگر وردپرس

پاک کردن کش مرورگر

 یکی از راحت ترین راه خالی کردن کش مرورگر است بهتر قبل از اقدام هر کاری ابتدا کش مرورگر خود را پاک کنید. ابتدا شما باید سه نقطه بالا را بزنید و در بخش history روی گزینه clear browsing data بزنید.

در صفحه جدید شما گزینه clear data بزنید.

بعد از این کار به بخش نوشته های خود بروید

شما میتوانید در کمتر از چند دقیقه کش مرورگر خود را پاک کنید و بعد از این کار به بخش نوشته های خود بروید  ببینید مشکل از کش مرورگر هست یا نه اگر همچنان صفحه برای شما سفید بود، از راه حل های زیر استفاده کنید.

رفع مشکل ویرایشگر سایت خالی با فعال کردن REST API

اگر ویرایشگر سایت پیش نمایشی از وبسایت شما را بارگیری نمی‌کند، ممکن است REST API در وبسایت شما غیرفعال شود.

REST API در وردپرس چیست

REST API در وردپرس ۴.۴ معرفی شد که برای توسعه دهندگان افزونه مفید است زیرا رابطی را فراهم می‌کند که در آن می‌توانند به عملکرد و داده‌های وردپرس برای ساخت افزونه‌های خود دسترسی داشته باشند. REST API به طور پیش فرض فعال بوده و ویرایشگر سایت از آن برای ارائه پیش نمایش وبسایت شما استفاده می‌کند. بنابراین، اگر REST API را در وب‌سایت خود غیرفعال کرده باشید، ویرایشگر سایت نمی‌تواند پیش‌نمایش سایت شما را نشان دهد.

برخی از صاحبان وبسایت به امید بهبود امنیت و عملکرد سایت خود، REST API را غیرفعال می‌کنند. برای فعال کردن دوباره REST API، بسته به روشی که در ابتدا انتخاب کرده‌اید، باید آن قطعه کد یا افزونه را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن قطعه کد REST API در WPCode

اگر از افزونه WPCode برای غیرفعال کردن REST API استفاده کرده‌اید، باید به قسمت Code Snippets در مدیریت وردپرس بروید. پس از رسیدن به آنجا، باید قطعه «Disable WordPress REST API» را پیدا کنید و کلید «Status» را خاموش کنید.

از طرف دیگر، اگر به جای استفاده از WPCode، REST API را با افزودن کد مستقیماً به فایل functions.php خود غیرفعال کرده باشید، باید آن فایل را با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP یا برنامه مدیریت فایل در داشبورد میزبان خود باز کنید. سپس، باید فایل را ویرایش کرده و کد سفارشی را حذف کنید.

برای حل مشکلات صفحه خالی در ویرایشگر وردپرس باید روش‌هایی را برحسب قالب وردپرس مورد بررسی قرار داده و تست کنیم. به این منظور دو روش بالا را خدمت شما توضیح دادیم. هر دو مورد را تست کرده و عیب یابی کنید.

پیشنهاد مطالعه: پشتیبانی از دو واحد پولی در وردپرس با Multi Currency for WooCommerce

بهترین افزونه های ثبت نام کاربران
1
بهترین افزونه های ثبت نام کاربران وردپرس
بهترین افزونه های ثبت نام کاربران کدام اند؟ یکی از اساسی‌ترین قسمت‌های هر وبسایت مربوط...
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس
2
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس چگونه انجام میشود؟ آیا می‌خواهید برای تغییرات پست...
خروج خودکار کاربران از وردپرس
1
خروج خودکار کاربران از وردپرس
خروج خودکار کاربران از وردپرس چگونه انجام میشود؟ بسیاری از ما عادت داریم بدون اینکه...
نقل قول های تصادفی در وردپرس
1
نمایش نقل قول های تصادفی در وردپرس
 نقل قول های تصادفی در وردپرس چگونه نمایش داده میشوند؟ نقل قول‌ها از طرف افراد...
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس
0
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس با PDF.js Viewer
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس با چه افزونه ای انجام میشود؟ آیا...
فوتر وردپرس
0
فوتر وردپرس و گزینه‌ هایی که باید به آن اضافه شوند
به فوتر وردپرس  چه امکاناتی باید افزوده شود؟ آیا نمی دانید چه چیزی را در...
1 2 3 29

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط