لینک کوتاه برای دسترسی سریعتر
COPIED
https://ostadshoo.ir/?p=8848 COPIED

بارگذاری مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس با Lazy Load for Comments

خواندن این مطلب

4 دقیقه

زمان میبرد!

بارگذاری مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس

بارگذاری مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس چگونه انجام میشود؟ همانطور که می‌دانید یکی از بخش‌های مهمی که می‌تواند در سرعت و لود صفحه وبسایت تاثیر به‌سزایی داشته باشد بخش نظرات یا همان دیدگاه‌هاست. زمانی که سایت شما مخاطب بیشتری جذب کند قطعا کامنت‌هایی که ددر انتهای پست‌ها و محصولات گذاشته می‌شود نیز زیاد می‌شود. تعداد بالای کامنت‌ها امکان پایین آمدن سرعت سایت را فراهم می‌کند. برای این منظور باید بارگذاری مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس را دشته باشیم. در این مقاله این امکان را به شما آموزش خواهیم داد.

با استفاده از تکنیک Lazy Load در هنگام بارگذاری صفحات بخش دیدگاه ها بارگذاری نمی شود. و پس از این که کاربر صفحه را به بخش دیدگاه ها اسکرول کند و یا برروی دکمه مشخصی کلیک کند دیدگاه ها برای کاربر به نمایش خواهد آمد.

 اینکار باعث می شود که سرعت لود صفحات بیشتر شود. و کاربران با صفحات کوچکتر و اینترنت کند تر تجربه بهتری از سایت شما داشته باشند.

بارگذاری مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس
بارگذاری مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس

چرا باید قابلیت Lazy Load را به بخش دیدگاه های وردپرس بیفزاییم

دیدگاه ها ابزار بسیار کارآمدی برای تعامل با کاربران می باشد. با این حال دیدگاه ها همچنین می توانند اندازه صفحات سایت شما را زیاد کنند و زمان بارگذاری صفحات را افزایش دهند و برروی تجربه کاربری سایت شما تاثیر منفی بگذارند.

سرعت یکی از اصلی ترین و مهم ترین معیار های کارایی سایت می باشد. و تاثیر بسزایی در سئو سایت شما دارد.

پیشنهاد  مطالعه: مقایسه فرمت تصاویر WebP و PNG و JPEG در وردپرس

افزونه Lazy Load for Comments

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را داریم با نام Lazy Load for Comments در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا کنون بیش از ۴۰۰۰ نصب فعال را به خود اختصاص داده. افزونه را در وردپرس یافته و پس از نصب و فعال سازی این افزونه در منوی پیشخوان سایت وردپرسی خود به قسمت تنظیمات> گفت‌وگوها مراجعه کرده و به پایین اسکرول کنید تا افزونه را تنظیم کنید.

همانطور که می‌بینید قادر هستید با استفاده از این افزونه نظرات وردپرس را در حالت دو نوع لود مرحله‌ای و لود با کلیک بر روی دکمه مشاهده نمایید. برای اینکه بخواهید نظرات به صورت مرحله‌ای و با اسکرول کردن صفحه بارگزاری شوند آن را بر روی on scroll و چنانچه بخواهید با کلیک بر روی دکمه خاصی بارگزاری شوند آن را بر روی on click تنظیم کنید؛ با تعیین گزینه no lazy load نیز هر دو قابلیت غیرفعال خواهند شد. همانطور که می‌بینید اگر در تنظیمات آن را بر روی حالت on click تعیین کرده باشید دکمه‌ای در انتهای مطالب افزوده خواهد شد که با کلیک بر روی آن نظرات بارگذاری خواهند شد.

اما اگر آن را بر روی on scroll تعیین کرده باشید بسته به تعداد نظرات هر نوشته با اسکرول کردن به سمت پایین در مرورگر نظرات به مرور بارگذاری و لود خواهند شد.

بارگذاری آهسته کامنت وردپرس

تکنولوژی بارگذاری آهسته به زبان ساده یعنی بارگذاری اطلاعات در صورت رسیدن کاربر به آن بخش! در این حالت در بارگذاری اولیه صفحه، اطلاعات اضافی لود نمی شود. در نتیجه سرعت و عملکرد بهبود پیدا می کند. روش های مختلفی برای اجرای lazy load وجود دارد. در این آموزش از یکی از افزونه های ساده، رایگان و جذاب استفاده می کنیم. افزونه «Lazy Load for Comments» به سادگی قابلیت بارگذاری آهسته کامنت ها در وردپرس را ایجاد می کند.

پس از نصب و فعال سازی، یک گزینه در بخش تنظیمات دیدگاه ها ایجاد می شود. این افزونه به سادگی قابلیت انتخاب ۳ حالت مختلف را برای ما ایجاد می کند. به صورت کلی در منو روش فعال سازی قابلیت بارگذاری آهسته کامنت ها را باید انتخاب کنیم:

با اسکرول: در این روش با اسکرول کاربر و رسیدن به بخش دیدگاه ها، این بخش لود می شود. در این روش کاربر کار اضافه ای انجام نمی دهد.

با کلیک: در این روش یک دکمه برای نمایش دیدگاه ها ایجاد می شود. با کلیک بر روی این دکمه توسط کاربر، دیدگاه ها بارگذاری می شود.

غیر فعال: این گزینه به صورت کلی قابلیت بارگذاری آهسته کامنت ها را غیر فعال می کند.

انتخاب این گزینه به نیاز هر وب سایت بستگی دارد. در روش اول کاربر نیاز به انجام کاری ندارد. عملیات بارگذاری آهسته یا همان lazy load دیدگاه ها به صورت خودکار انجام می شود. اما در روش دوم باید بر روی گزینه مورد نظر کلیک کند. این مورد بر روی تجربه کاربر تاثیر می گذارد. به صورت کلی، مگر در شرایط خاص، استفاده از روش اول منطقی تر است.

بارگذاری مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس
بارگذاری مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس

چرا از این افزونه استفاده کنیم

مهم ترین دلایل استفاده از بارگذاری تنبل یا lazy load عبارتند از:

  1. لود نظرات تنها زمانی که به آنها نیاز است!
  2. افزایش سرعت سایت و بهبود صفحات!
  3. کاهش تعداد درخواست‌های HTTP
  4. لود مرحله‌ای تصاویر گراواتار
بهترین افزونه های ثبت نام کاربران
1
بهترین افزونه های ثبت نام کاربران وردپرس
بهترین افزونه های ثبت نام کاربران کدام اند؟ یکی از اساسی‌ترین قسمت‌های هر وبسایت مربوط...
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس
2
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس چگونه انجام میشود؟ آیا می‌خواهید برای تغییرات پست...
خروج خودکار کاربران از وردپرس
1
خروج خودکار کاربران از وردپرس
خروج خودکار کاربران از وردپرس چگونه انجام میشود؟ بسیاری از ما عادت داریم بدون اینکه...
نقل قول های تصادفی در وردپرس
1
نمایش نقل قول های تصادفی در وردپرس
 نقل قول های تصادفی در وردپرس چگونه نمایش داده میشوند؟ نقل قول‌ها از طرف افراد...
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس
0
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس با PDF.js Viewer
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس با چه افزونه ای انجام میشود؟ آیا...
فوتر وردپرس
0
فوتر وردپرس و گزینه‌ هایی که باید به آن اضافه شوند
به فوتر وردپرس  چه امکاناتی باید افزوده شود؟ آیا نمی دانید چه چیزی را در...
1 2 3 29

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط