لینک کوتاه برای دسترسی سریعتر
COPIED
https://ostadshoo.ir/?p=8427 COPIED

معرفی آنتی شل CXS

خواندن این مطلب

4 دقیقه

زمان میبرد!

آنتی شل CXS

آنتی شل CXS چیست؟ همواره در سرور های لینوکسی و مخصوصا سرور های هاست مشکلی به نام شل های مخرب وجود دارد و شما را دچار دردسرهایی میکند که حتی به فکر شما نیز نمیرسد که یک آنتی شل چقدر برای سرور ضروری میباشد.

CXS یا ConfigServer eXploit Scanner یکی از بهترین آنتی شل های لینوکسی میباشد که شما با نصب این آنتی شل خیالتان از شر ویروس ها و شل های خطرناک آسوده خواهد بود.

با استفاده از CSX شما میتوانید سرور هاست اشتراکی خود را از ویروس ها، اسکریپت ها و شل های مخرب، ابزارهای هک و کدهای تزریق شده، اسکن کنید.

شما هنگام استفاده از CXS بصورت آنلاین و فعال تمامی فایل هایی روی سرور آپلود میگردد، یا توسط کاربر اجرا میگردد را قبل از فعال و اجرا شدن آنها توسط CXS  اسکن میکند و در صورت بروز مشکل امنیتی فایل حذف یا قرنطینه میشود.

CXS همچنین هر موقع به شما اجازه میدهد سرور را بصورت اتوماتیک اسکن کند، تمام فایل ها، پوشه ها، کاربرآن … را بررسی میکند و در صورتی که به موارد مشکوک ، لینک مخرب، و یا ویروس و شل مخرب برخورد کند، ابتدا با توجه به الگوریتم اجرا شده و سطح ویروس یافت شده آن را قرنطینه و یا در صورت لزوم فایل یا کل پوشه را حذف میکند.

آنتی شل CXS
آنتی شل CXS

مزایای اسکریپت CXS

از مزایای این ابزار می توآن به :

هماهنگی با آنتی ویروس قدرتمند ClamAv و این هماهنگی با آنتی ویروس قدرتمند ClamAv از آپلود ویروس‌ها جلوگیری می‌کند.

با استفاده از آنتی شل cxs هماهنگی با فایروال CSF و با پیکربندی مناسب می‌توان تنظیم کرد که وقتی فایل مخربی بر روی سرور آپلود شد، IP شخص خاطی توسط CSF بلوکه گردد.

هماهنگی با ModSecurity و با پیکربندی مناسب می‌توآن تنظیم کرد که وقتی فایل مخربی بر روی سرور آپلود شد، IP شخص خاطی توسط ModSecurity بلوکه گردد.

یک ابزار امنیتی ( آنتی شلر ) غیر رایگآن برای سرور های لینوکسی است که بسیاری از آن برای امنیت سرور خود استفاده میکنند و CXS مخفف ConfigServer eXploit Scanner است و همآنطور که از نام آن مشخص است برای جستجو اکسپلویت ها و شلر ها ساخته شده برای مثال اگر در سروی cxs نصب باشد نفوذ گر با اپلود شل خود مآنند c99 موفق به اجرای آن نمیشود و یا حتی بعد از آپلود به طور کلی حذف خواهد شد یا در مواردی سرور موقتا برای اطلاع کاربر را مسدود میکند.

پیشنهاد مطالعه: نرم افزار کلود فلر یا cloudflare چیست

قابلیت های کلیدی CXS

یک ابزار امنیتی ( آنتی شلر ) غیر رایگآن برای سرور های لینوکسی است که بسیاری از آن برای امنیت سرور خود استفاده میکنند و CXS مخفف ConfigServer eXploit Scanner است و همآنطور که از نام آن مشخص است برای جستجو اکسپلویت ها و شلرها ساخته شده برای مثال اگر در سروی cxs نصب باشد نفوذ گر با آپلود شل خود مآنند c99 موفق به اجرای آن نمیشود و یا حتی بعد از اپلود به طور کلی حذف خواهد شد یا در مواردی سرور موقتا برای اطلاع کاربر را مسدود میکند.

آنتی شل CXS
آنتی شل CXS

بررسی و اسکن لحظه ای و RealTime

هنگام فعال نمودن این گزینه  در نصب و تنظیمات CXS تمامی فایل ها و برنامه ها قبل از اجرا بصورت RealTime و بسیار سریع توسط این آنتی شل بررسی میگردند. در صورتی که مورد امنیتی، فایل آپلود شده خراب و … کشف گردد، سریعا به مدیر سرور گزارش و فایل کشف شده قرنطینه و حذف میگردد.

هماهنگی کامل با فایروال CSF

یکی از قابلیت های کلیدی آنتی شل CXS امکان اتصال آن به فایروال CSF میباشد. شما با اتصال CSF و CXS سرور خود را بصورت کامل از حملات و ویروس های مخرب امن میکنید و به هنگام آپلود فایل شل و ویروس، آی پی کاربر شناسایی و در فایروال مسدود میگردد.

هماهنگی کامل با آنتی ویروس ClamAV

از قابلیت های بسیار جالب این آنتی شل، هماهنگی بدون نقص آن با آنتی ویروس رایگان و اوپن سورس ClamAV میباشد. با استفاده از این هماهنگی ویروس ها به سرعت شناسایی و حذف میگردند.

هماهنگی با Mod Security

با استفاده از قابلیت های Mod Security آدرس های کد شده و فایل های مخرب که در آن از کدهای مخرب Encrypt  شده استفاده شده است، براحتی قابل تشخیص خواهد بود.

هماهنگی با Pure-ftpd

این قابلیت خیال شما را آسوده میکند که کاربران شما حتی اگر از طریق FTP اقدام به آپلود شل و فایل مخرب کنند، همان ابتدای کار شناسایی و مسدود خواهند شد.

امیدواریم مطلب cxs چیست و چه کاربردی دارد برای شما مفید واقع شده باشد.

بهترین افزونه های ثبت نام کاربران
1
بهترین افزونه های ثبت نام کاربران وردپرس
بهترین افزونه های ثبت نام کاربران کدام اند؟ یکی از اساسی‌ترین قسمت‌های هر وبسایت مربوط...
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس
2
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس چگونه انجام میشود؟ آیا می‌خواهید برای تغییرات پست...
خروج خودکار کاربران از وردپرس
1
خروج خودکار کاربران از وردپرس
خروج خودکار کاربران از وردپرس چگونه انجام میشود؟ بسیاری از ما عادت داریم بدون اینکه...
نقل قول های تصادفی در وردپرس
1
نمایش نقل قول های تصادفی در وردپرس
 نقل قول های تصادفی در وردپرس چگونه نمایش داده میشوند؟ نقل قول‌ها از طرف افراد...
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس
0
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس با PDF.js Viewer
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس با چه افزونه ای انجام میشود؟ آیا...
فوتر وردپرس
0
فوتر وردپرس و گزینه‌ هایی که باید به آن اضافه شوند
به فوتر وردپرس  چه امکاناتی باید افزوده شود؟ آیا نمی دانید چه چیزی را در...
1 2 3 29

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط