لینک کوتاه برای دسترسی سریعتر
COPIED
https://ostadshoo.ir/?p=9653 COPIED

تفاوت ابزارک با بلوک در وردپرس چیست

خواندن این مطلب

4 دقیقه

زمان میبرد!

تفاوت ابزارک با بلوک در وردپرس

آیا تا به حال به تفاوت ابزارک با بلوک در وردپرس فکر کرده‌اید؟ ویجت‌ها و بلوک‌های وردپرسی هر دو برای افزودن عناصر محتوایی به پست‌ها، صفحات، سایدبارها و قالب‌ها استفاده می‌شوند. ابزارک‌ها به مدت ۱۶ سال بخش اصلی وردپرس بوده‌اند، در حالی که بلوک‌ها از سال ۲۰۱۸ تنها بخشی از پلتفرم بوده‌اند. آنها عملکردهای مشابهی را ارائه می‌دهند، اما با هم یکسان نیستند. در این مقاله، تفاوت بین ابزارک‌های وردپرس و بلوک‌ها را توضیح می‌دهیم تا بتوانید نحوه استفاده صحیح از آنها را بیاموزید.

بلوک ها در وردپرس چیست

بلوک ها عناصری هستند که کاربران می توانند با استفاده از ویرایشگر محتوای وردپرس به یک منطقه اضافه کنند. وردپرس به این ویرایشگر محتوای مبتنی بر بلوک در وردپرس ۵.۰ تغییر مکان داد.

همچنین ممکن است ببینید که از آن به عنوان ویرایشگر گوتنبرگ یاد می شود که نام رمز توسعه آن بود.

بلوک ها بسیار شبیه به ویجت ها هستند زیرا هر کدام یک عنصر از صفحه یا پست را کنترل می کنند. با این حال، بر خلاف ویجت‌ها، بلوک‌ها فقط به عنوان بخشی از ویرایشگر پست و صفحه معرفی شدند، به این معنی که نمی‌توان آن‌ها را به راحتی به مناطقی مانند پاورقی سایت یا نوار کناری اضافه کرد.

یک بلوک را می توان در یک پست یا صفحه برای هر عنصر، از جمله یک پاراگراف، یک تصویر، یک گالری، یک ویژگی خاص پلاگین مانند ثبت نام ایمیل، یا جاسازی ویدیو، در یک پست یا صفحه درج کرد.

همچنین بلوک‌هایی برای اضافه کردن عناصر طرح‌بندی مانند پوشش‌ها، الگوها، جداول، ستون‌ها، گروه‌ها و موارد دیگر وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، آموزش کامل ویرایشگر بلوک وردپرس ما را ببینید که نحوه استفاده از ویرایشگر پیش فرض برای ایجاد طرح بندی محتوای زیبا را نشان می دهد.

تفاوت ابزارک با بلوک در وردپرس
تفاوت ابزارک با بلوک در وردپرس

تفاوت بین ابزارک ها و بلوک ها در وردپرس

تا قبل از وردپرس ۵.۸، تفاوت ابزارک با بلوک در وردپرس کاملاً آشکار بود. کاربران ابزارک‌ها را به قسمت‌های آماده ویجت تم خود اضافه می‌کردند. آنها در درجه اول برای نمایش عناصری که محتوای پست/صفحه نیستند استفاده می‌شدند. به عنوان مثال، لیست پست‌های اخیر، لینک‌های مهم، تبلیغات بنری، فرم‌ها و موارد دیگر. با این حال، تفاوت ابزارک با بلوک در وردپرس اکنون کاملا مبهم شده است.

ابزارک‌ها عناصر مستقلی هستند که می‌توانند در مناطق آماده ابزارک مانند نوارهای کناری در یک وبسایت وردپرس استفاده شوند. بلوک‌ها نیز عناصر مستقلی هستند که می‌توانید از طریق ویرایشگر بلوک به آنها دسترسی داشته باشید. آنها را می‌توان در پست‌ها و صفحات و همچنین مناطق آماده ویجت استفاده کرد. در صورتی که تم شما ویرایشگر کامل سایت را فعال کرده باشد، می‌توانید از آنها در قالب‌ها استفاده کنید.

ویجت‌ها اولین ابزارهایی بودند که به توسعه دهندگان اجازه دادند عناصر دیگری مانند فرم‌های تماس، توصیفات، فیدهای رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر را در خروجی نشان دهند. با این حال، همین امر را می‌توان با استفاده از بلوک‌ها به دست آورد. بسیاری از افزونه‌های برتر وردپرس اکنون دارای بلوک‌هایی هستند که می‌توانید در هر جایی اضافه کنید.

آینده ابزارک های وردپرس

وردپرس به سمت استفاده از روشی بصری تر و یکپارچه تر برای ویرایش محتوا در وب سایت وردپرس پیش می رود.

این بدان معنی است که ویجت های قدیمی دیگر در آینده در دسترس نخواهند بود. تم های وردپرس و توسعه دهندگان افزونه در حال حاضر در حال تطبیق و اضافه کردن پشتیبانی برای ویرایشگر بلوک در محصولات خود هستند.

با این حال، بسیاری از تم های وردپرس هنوز از ویجت های قدیمی استفاده می کنند. به طور مشابه، بسیاری از افزونه های وردپرس هنوز از کدهای کوتاه و ابزارک های قدیمی استفاده می کنند.

اگر هنوز نیاز به استفاده از ویجت های قدیمی دارید، می توانید ابزارک های بلوک را در وردپرس غیرفعال کنید.

راه ساده این است که این کار را با استفاده از افزونه رایگان WPCode انجام دهید که به شما امکان می دهد وردپرس را بدون اضافه کردن ده ها افزونه سفارشی کنید.

این دارای یک قطعه از پیش ساخته شده است که می توانید از آن برای غیرفعال کردن ابزارک های مسدود استفاده کنید.

از طرف دیگر، می توانید از افزونه ابزارک کلاسیک نیز استفاده کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، افزونه به سادگی ویرایشگر ویجت مبتنی بر بلوک را با صفحه ویجت قدیمی جایگزین می کند.

ما به کاربران توصیه می‌کنیم در اسرع وقت از ویرایشگر ابزارک‌های مبتنی بر بلوک جدید استفاده کنند زیرا این مسیر توسعه وردپرس است. استفاده از آن آسان، مدرن و انعطاف‌پذیرتر از ابزارک‌های قبلی است. امیدوارم با بررسی این دو گزینه به تفاوت ابزارک با بلوک در وردپرس پی بردیم و کاربرد هر کدام برایمان کاملا آشکار شد. حال می‌توان با آگاهی که داریم تصمیم درستی برای فعالیت‌هایمان بگیریم.

پیشنهاد مطالعه: افزودن امکانات انیمیشنی در وردپرس با Blocks Animation

بهترین افزونه های ثبت نام کاربران
1
بهترین افزونه های ثبت نام کاربران وردپرس
بهترین افزونه های ثبت نام کاربران کدام اند؟ یکی از اساسی‌ترین قسمت‌های هر وبسایت مربوط...
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس
2
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس چگونه انجام میشود؟ آیا می‌خواهید برای تغییرات پست...
خروج خودکار کاربران از وردپرس
1
خروج خودکار کاربران از وردپرس
خروج خودکار کاربران از وردپرس چگونه انجام میشود؟ بسیاری از ما عادت داریم بدون اینکه...
نقل قول های تصادفی در وردپرس
1
نمایش نقل قول های تصادفی در وردپرس
 نقل قول های تصادفی در وردپرس چگونه نمایش داده میشوند؟ نقل قول‌ها از طرف افراد...
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس
0
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس با PDF.js Viewer
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس با چه افزونه ای انجام میشود؟ آیا...
فوتر وردپرس
0
فوتر وردپرس و گزینه‌ هایی که باید به آن اضافه شوند
به فوتر وردپرس  چه امکاناتی باید افزوده شود؟ آیا نمی دانید چه چیزی را در...
1 2 3 29

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط