لینک کوتاه برای دسترسی سریعتر
COPIED
https://ostadshoo.ir/?p=9401 COPIED

۴ روش کاربردی برای تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس

خواندن این مطلب

3 دقیقه

زمان میبرد!

تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس

تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس چگونه انجام میشود؟ تا به حال زیاد درباره بک آپ گرفتن یا تهیه نسخه پشتیبان از سایت صحبت کردیم. در واقع روشی کاملا ایمن در زمان انجام تغییرات یا خطرات احتمالی است. با این کار سوپاپ اطمینانی را همیشه برای خود نگه می‌داریم. اما بهتر است بدانیم که دقیقا کدام روش‌ها بهترین و مطمئن‌ترین هستند. ایجاد نسخه پشتیبان یک راه عالی برای محافظت از داده‌های وبسایت در برابر تهدیدات امنیتی و خطاهای انسانی است. شما به راحتی می‌توانید نسخه ذخیره شده سایت خود را در صورت بروز مشکل بازیابی کنید. در این مقاله به شما نشان می‌دهیم بهترین روش‌های تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس چیست.

روش ۱: پشتیبان گیری از سایت وردپرسی با استفاده از یک افزونه

ساده‌ترین راه برای تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس، استفاده از افزونه‌ای مانند Duplicator است. بهترین افزونه پشتیبان وردپرس بوده که بیش از ۱۵۰۰۰۰۰۰ حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند. Duplicator یک افزونه محبوب است که تهیه نسخه پشتیبان، مهاجرت و شبیه سازی از وبسایت شما را بسیار آسان می‌کند. شما می‌توانید از نسخه رایگان آن بهره ببرید.

ما قبلا آموزش تهیه بک آپ از وردپرس با Duplicator را آموزش دادیم و شما می‌توانید با مطالعه آن عملیات را انجام دهید.

افزونه‌های رایگان و غیر رایگان زیادی برای تهیه نسخه پشتیبان در وردپرس موجودند که می‌توان با بررسی عملکرد هر کدام تصمیم درستی برای استفاده از آن‌ها گرفت.

روش ۲: تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس بصورت دستی با استفاده از cPanel

همانطور که گفتیم می‌توانید با استفاده از cPanel سرویس میزبانی وردپرس خود به صورت دستی از وبسایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای این منظور باید به بخش‌های مختلف پنل هاست مسلط باشید و آن را کاملا بشناسید. برای این منظور نیز آموزش کاملی را قبلا تهیه کردیم که با مراجعه به آن به راحتی می‌توانید نسخه پشتیبان خود را تهیه کنید.

روش سوم: پشتیبان گیری دستی از پایگاه های داده وردپرس

با استفاده از cPanel، می‌توانید از پایگاه داده‌های مختلف وردپرس نیز نسخه پشتیبان تهیه کنید. با این حال، این یک فرآیند وقت گیر است زیرا باید چندین جدول را به صورت دستی وارد کنید. ابتدا باید وارد cPanel سرویس هاست خود شوید. در مرحله بعد، از منوی مدیریت به برگه «advanced» رفته و به قسمت پایگاه داده بروید.

تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس
تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس

روش چهارم: پشتیبان گیری دستی از یک سایت وردپرس با استفاده از FTP

اگر نمی‌خواهید از افزونه پشتیبان‌گیری استفاده کنید یا به cPanel دسترسی پیدا کنید، می‌توانید با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. نرم افزارهایFTP زیادی وجود دارند که می‌توانید برای Mac و Windows استفاده کنید. معمولا از FileZilla استفاده می‌کنیم. ابتدا باید با استفاده از نرم افزار FTP به سایت خود متصل شوید. پس از اتصال، کافی است از پانل سمت راست خود به فهرست راهنمای اصلی وب‌سایت خود بروید. اینجا جایی است که پوشه‌هایی مانند wp-content، wp-admin و سایر فایل‌های مهم مانند wp-config و htaccess را پیدا خواهید کرد.

اتصال با FTP

در مرحله بعد، می‌توانید روی هر پوشه یا فایلی که می‌خواهید نسخه پشتیبان تهیه کنید، کلیک راست کنید. پس از آن، به سادگی روی گزینه «download» کلیک کنید.

اکنون که تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس انجام شد، گام بعدی این است که در صورت مواجهه با خطای حیاتی یا به خطر افتادن سایت، آن را بازیابی کنید. حال هر عملیاتی که می‌خواهید انجام دهید. در مرحله بعد، آماده بازیابی نسخه‌های پشتیبان وردپرس خود شوید.

اگر از افزونه Duplicator Pro استفاده می‌کنید، آپلود بسته پشتیبان بسیار آسان است. به سادگی به Duplicator Pro » Import از داشبورد وردپرس خود بروید و فایل بسته را بکشید و رها کنید.

پیشنهاد مطالعه: نحوه استفاده از ابزار آنالیز عنوان در وردپرس

بهترین افزونه های ثبت نام کاربران
0
بهترین افزونه های ثبت نام کاربران وردپرس
بهترین افزونه های ثبت نام کاربران کدام اند؟ یکی از اساسی‌ترین قسمت‌های هر وبسایت مربوط...
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس
0
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس
دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس چگونه انجام میشود؟ آیا می‌خواهید برای تغییرات پست...
خروج خودکار کاربران از وردپرس
0
خروج خودکار کاربران از وردپرس
خروج خودکار کاربران از وردپرس چگونه انجام میشود؟ بسیاری از ما عادت داریم بدون اینکه...
نقل قول های تصادفی در وردپرس
0
نمایش نقل قول های تصادفی در وردپرس
 نقل قول های تصادفی در وردپرس چگونه نمایش داده میشوند؟ نقل قول‌ها از طرف افراد...
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس
0
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس با PDF.js Viewer
نمایش نسخه پی دی اف مطالب در وردپرس با چه افزونه ای انجام میشود؟ آیا...
فوتر وردپرس
0
فوتر وردپرس و گزینه‌ هایی که باید به آن اضافه شوند
به فوتر وردپرس  چه امکاناتی باید افزوده شود؟ آیا نمی دانید چه چیزی را در...
1 2 3 29

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط